NB77 Canlı Balık Taşıma Gemisi

NB77 Canlı Balık Taşıma Gemisi

NB77 8.000 m³ CANLI BALIK TAŞIMA GEMİSİ

Norveçli dizayn firması SALT Ship Design tarafından Seistar için geliştirilen  Canlı Balık Taşıma Gemisi silindirik balık taşıma tanklarına sahip. 110 m  boyunda olan bu gemi DNV GL klas kurallarına göre inşa edilmiş ve Norveç bayrağını taşıyacak.

nb 77 seigrun

8.000 m³ tanka sahip 12.000 tonluk gemi dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisi olacak.

İnşa edilen bu yeni tonajlı gemi mevcut ve gelecekti müşterilerin, özellikle Batı Norveç sularına göçen somonlar için artan arıtma ve nakliye taleplerini karşılayacak şekilde dizayn edildi.

Seigrunn‘un gelişmiş tekne tasarımı balıkların zarar görmeden ve verimli olarak işlenmesi üzerine oluşturulmuş ve buna ek olarak da hijyen, çevre ve kalite uyumuna oldukça önem verilmiştir. Enerji kullanımını minimum düzeyde tutacak olan NB77 Seigrunn, enerji depolaması için batarya ve silindirik balık tankları gibi yenilikçi çözümleri bünyesinde bulunduruyor. 

Salt Ship Design, Cemre Tersanesi ve Nikea Boru Donatım uzun zamandır birlikte sürdürdükleri başarılı iş birliği bu yeni proje ile pekiştirilmiş oldu.

Fark yaratacak çözümleri bünyesinde bulunduran Seistar projeleri gelecekte inşa edilecek canlı balık taşıma gemilerine örnek oluşturacaktır.

Projeden Bazı Kareler